Ehliyet Sınavım

Nihayet trafikte araba sürmeye gereken ehliyeti almak için direksiyon sınavına girdim. Normalde heyecandan uzak ve soğukkanlı bir insan olmama rağmen nedense bu sınavın başında öyle bir heyecan yaptım ki, kaygımetre olsa sanırım ölçemezdi.

Gerekli belgeleri verdikten ve imzaladıktan sonra sınav başladı. Ön kaputu tanıttım. Fakat arkaya geçince beni bir heyecan ve telaş sardı. Çünkü bazı şeylerin ismini tam hatırlayamadığımı fark ettim. Görevli bana halat çubuğunu sorduğunda “valla hiçbir fikrim yok” diye cevap verdim. Akabinde bijon anahtarı demek yerine bozon diyerek alay konusu olduk.

Neyse, koltuğa oturduk. “Tanıt” dediler aracı. Tanıtmayı denedim, yok bir türlü olmuyor. “Bu bebyiyaj pedalı” diyorum, üiuüiu. Arabanın modelini sordular, “en iyi hocamız bilir” dedim. “Sınava başlatmasak mı? ” dediler. Dedim, “Hocam yapmayın gözünüzü seveyim. Bir sınava girelim, bakalım görelim.”

Ehliyet sınavının teoriğini geçemedik ama hadi birde pratiği görün. Sınava başladık, bismillah. Bitirdim, yarabbi şükür. Kazasız, belasız, hatasız geçtik sınavı. Yarın gerekli işlemleri halledip, öbür günde ehliyeti alacağım inşallah.

Bu da böyle, tarihe gereksiz bir not düşe.

Ehliyet Sınavım” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir